go to Sillverado
Na stoisko Topmleko na tegorocznej Fermie Bydła królowały drogocenne kruszce: SILL VER Silo Strong – bezkonkurencyjna folia pryzmowa, preparaty mineralno-witaminowe GOLD, a także żywe drożdże żwaczowe Top YEAST ACTIVE. Przez nasze Sillverado przewinęło się setki gości, jak podczas prawdziwej gorączki złota.
Lasso, na które chcieliśmy łapać klientów, okazało się więc niepotrzebne.
Na Fermie Bydła 2019 (15 – 17 lutego 2019)
go to Sillverado
Na stoisko Topmleko na tegorocznej Fermie Bydła królowały drogocenne kruszce: SILL VER Silo Strong – bezkonkurencyjna folia pryzmowa, preparaty mineralno-witaminowe GOLD, a także żywe drożdże żwaczowe Top YEAST ACTIVE. Przez nasze Sillverado przewinęło się setki gości, jak podczas prawdziwej gorączki złota.
Lasso, na które chcieliśmy łapać klientów, okazało się więc niepotrzebne.
Nagrody za Superkrowę i Nietoperza wręczone (luty 2019)
boule dotoczyły się do wszystkich laureatów
W naszym artystyczno-rolniczym happeningu balot-art 2018 zwyciężyły ex aequo drużyny superkrowy i nietoperza. Nagrodami były komplety do gry w boule dla każdego z uczestników zwycięskich drużyn. Poznajcie niektórych z nich:
Kalendarz Topmleko (1 grudnia 2018)
na rok 2019
Jak co roku Topmleko wydało własnym nakładem kalendarz historyczny. Tym razem upamiętnia on 450. rocznicę Unii Lubelskiej, wydarzenia niezwykłego nie tylko w historii samej Rzeczypospolitej, lecz również w dziejach powszechnych.
Kalendarz ma formę zwoju na drewnianych wałeczkach, z mosiężnymi okuciami. U dołu na ozdobnych sznurach zawieszona jest pieczęć z Godłem Rzeczypospolitej. Kalendarz przedstawia reprodukcję wspaniałego obrazu Jana Matejki.

Do kalendarza dołączony jest "Przewodnik". Na awersie przedstawia on oryginalny Akt Unii Lubelskiej, reprodukowany w niewielkim tylko pomniejszeniu, z wszystkimi pieczęciami. A ponieważ dokument ten był spisany w języku polskim, można go bez trudu przeczytać. Dla ułatwienia, obok i na rewersie zamieściliśmy pełen tekst złożony współczesną czcionką.

Na rewersie "Przewodnika" znajdziecie też wyjaśnienie, kto jest kim na obrazie Matejki. Co interesujące, nie wszystkie postaci obecne na obrazie uczestniczyły osobiście w tym wydarzeniu, lecz mimo to Mistrz Jan uznał - z różnych względów - że należy utrwalić ich pamięć i udział.

cena: 180 zł
REMIS pomiędzy Superkrową i Nietoperzem (9 października 2018)
ogłoszenie wyników
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy. Doceniamy fakt Państwa zaangażowania jako naszych Drogich Przyjaciół i Przyjaciół Waszych Przyjaciół. Po długiej naradzie i wnikliwej analizie faktów zespół Topmleko ogłosił REMIS pomiędzy Superkrową i Nietoperzem. Obydwie zwycięskie drużyny otrzymują obiecane nagrody – boule.
balot-art 2018(15 września 2018)
Najważniejsze artystyczno-rolnicze wydarzenie roku:
balot-art
Topmleko 2018
stało się faktem.
Miło nam stwierdzić, że happening zakończył się pełnym sukcesem. Efekty naszej pracy twórczej można podziwiać przy 4. km drogi nr 58, Olsztynek – Szczytno (tuż za Mierkami).
link do nawigacji
Konkurs na najpiękniejszego balotowego stwora rozstrzygniecie Wy sami, za pomocą lajków na facebooku.
link do facebooka Topmleko
A oto, jak powstawały poszczególne instalacje:
pszczółka
bałwanek
nietoperz
superkrowa
tygrysek
wiatrak
żywe drożdże żwaczowe
Spotkanie seminaryjne – czwarta edycja (13 – 14 stycznia 2018)
Agrobioróżnorodność, GMO – tendencje w produkcji rolnej na świecie
13 i 14 stycznia 2018 r. odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie seminaryjne poświęcone przyszłości polskiego i światowego rolnictwa. Ponownie zagościliśmy w Termach Pałacowych w Nałęczowie. Seminarium tradycyjnie już prowadził prof. dr hab. Czesław Nowak z Akademii Rolniczej w Krakowie.
Topmleko na Zielonym Agro Show (26 – 27 maja 2018)
Ułęż
26 i 27 maja 2018 r. odbyła się XVII edycja Zielonego Agro Show. Tegoroczna wystawa zgromadziła, jak informują organizatorzy, ok. 35 tys. zwiedzających. Wśród nich znalazło się wielu klientów Topmleko. Mamy też nadzieję, że spora część hodowców, którzy odwiedzili nasze stoisko, przyłączy się wkrótce do grona naszych klientów.
Spotkanie seminaryjne – czwarta edycja (13 – 14 stycznia 2018)
Agrobioróżnorodność, GMO – tendencje w produkcji rolnej na świecie
13 i 14 stycznia 2018 r. odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie seminaryjne poświęcone przyszłości polskiego i światowego rolnictwa. Ponownie zagościliśmy w Termach Pałacowych w Nałęczowie. Seminarium tradycyjnie już prowadził prof. dr hab. Czesław Nowak z Akademii Rolniczej w Krakowie.
XVII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej (25 – 27 sierpnia 2017)
Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego
Regionalny Czempionat Konia Huculskiego
Wystawa Ras Rodzimych
25 – 27 sierpnia 2017 roku Topmleko wzięło udział w fantastycznej imprezie rolniczej, która miała miejsce w malowniczej Rudawce Rymanowskiej. W tak pięknych okolicznościach przyrody... I niepowtarzalnej... podziwiać mogliśmy nie tylko huculskie koniki i ich dzielnych, młodych jeźdźców, ale przede wszystkim piękne simentalskie bydło.
Spotkaliśmy też wielu interesujących ludzi, jak to w Bieszczadach...
Spotkanie seminaryjne – druga edycja
Agrobioróżnorodność, GMO – tendencje w produkcji rolnej na świecie(5 czerwca 2017)
24 i 25 czerwca 2017 r. w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyła się druga edycja spotkań seminaryjnych na temat kondycji światowego rolnictwa i mleczarstwa, kierunków rozwoju i konsekwencji stosowania GMO. Wykład wiodący wygłosił prof. dr hab. inż. Czesław Nowak – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Znakomity znawca zagadnień rolnictwa na świecie i w Polsce. Tłumacz i ekspert Polsko-Amerykańskiego Programu Doradztwa Rolniczego w latach 90-tych. Doskonale rozumiejący technologiczne i ekonomiczne uwarunkowania produkcji rolnej w naszym kraju, precyzyjnie sytuuje je na tle gospodarki światowej, Unii Europejskiej, czy krajów bloku wschodniego. Szerokie ujęcie problemu, daleko wykraczające poza samo rolnictwo i obejmujące całą gospodarkę a także zjawiska i przemiany społeczno-polityczne oraz behawioralne, sprawia, że wykłady Profesora są niezwykle zajmujące, a wnioski szczególnie warte rozważenia i zapamiętania.
Agrobioróżnorodność, GMO – tendencje w produkcji rolnej na świecie (6 – 7 maja 2017)
pierwsze z cyklu spotkań seminaryjnych Topmleko
6 i 7 maja 2017 r. w Termach Pałacowych w Nałęczowie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań seminaryjnych Topmleko poświęconych tendencjom w produkcji rolnej na świecie. Tematem przewodnim były agrobioróżnorodność i konsekwencje wprowadzania na rynek produktów modyfikowanych genetycznie. Seminarium prowadził prof. dr hab. Czesław Nowak z Akademii Rolniczej w Krakowie.
Prof. dr hab. inż. Czesław Nowak – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Znakomity znawca zagadnień rolnictwa na świecie i w Polsce. Tłumacz i ekspert Polsko-Amerykańskiego Programu Doradztwa Rolniczego w latach 90-tych. Doskonale rozumiejący technologiczne i ekonomiczne uwarunkowania produkcji rolnej w naszym kraju, precyzyjnie sytuuje je na tle gospodarki światowej, Unii Europejskiej, czy krajów bloku wschodniego. Szerokie ujęcie problemu, daleko wykraczające poza samo rolnictwo i obejmujące całą gospodarkę a także zjawiska i przemiany społeczno-polityczne oraz behawioralne, sprawia, że wykłady Profesora są niezwykle zajmujące, a wnioski szczególnie warte rozważenia i zapamiętania.
Niezwykle ważną kwestią – zdaniem prof. Czesława Nowaka – jest zrównoważony rozwój obszarów wiejskich, w tym zwiększenie udziału produktów lokalnych w produkcji rolnej, utrzymanie bioróżnorodności upraw i hodowli, a także popularyzacja turystyki wiejskiej.
W poszukiwaniu smaku 2017 (2 marca 2017)
seminarium OSM Garwolin
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin zaprosiła Topmleko do udziału w seminarium dla dostawców mleka, które odbyło się 2 marca 2017 roku w gościnnych murach Zespołu Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem. Hasłem seminarium było ''W poszukiwaniu smaku 2017''.
Aktualną sytuację na rynku mleka przedstawił Pan Waldemar Broś, Prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, Zw. Rew. Warszawa. Dyskutowano też o kierunkach modernizacji gospodarstw rolnych w ramach PROW 2014 - 2010, o jakości surowego mleka, o odchowie i profilaktyce zdrowotnej cieląt.
5 lat Hetmana(25 września 2016)
obecny na każdym polu
Firma ''Hetman'' ze Szczuczyna, hurtownia zaopatrująca rolników, partner Topmleko ma już pięć lat.
Serdecznie gratulujemy.
Z tej okazji, w niedzielę 25 września 2016 roku ''Hetman'' zaprosił swoich klientów i partnerów na piknik połączony z prezentacją produktów niezbędnych w produkcji rolniczej.
I myśmy tam byli, mleko i coś tam jeszcze pili, przepyszny tort jedli i dobrze się bawili.
Piastowanie Topmleko (24 i 25 września 2016)
na kolejnym spotkaniu
Tegorocznemu spotkaniu Przyjaciół Firmy towarzyszyło hasło "Piastowanie Topmleko".
Słowo "piastowanie" ma podwójny sens, po pierwsze nawiązuje do naszych piastowskich korzeni, po drugie oznacza opiekę i troskliwość, jaką Topmleko otacza swoich klientów-hodowców, a jeszcze bardziej swoje klientki, mleczne krowy.
Tak więc Piastowie, Piastunowie i Piastunki spotkali się na pięknej ziemi mazurskiej niedaleko grodu Pisz nad urokliwym jeziorem Brzozolasek. Tamże uraczono ich głęboką wiedzą, o tym jak mądrze a roztropnie gospodarować, dbałość o krowy mleczne, żywicielki nasze, czynić, aby się profitu zacnego doczekać.
Ku lepszemu zapamiętaniu mądrości onych, szlachetni nasi goście obdarowani zostali najnowszymi inkunabułami Topmleko, opisującymi w słowach prostych a jasnych, co Topmleko światu temu ofiarować może.
Na koniec konwiktorzy przystąpili do repetycji ażeby mądrości świeżo nabytej świadectwo dać. A że znojną próbę zwycięsko przebyli, przeto do biesiady, igrców a takoż stawania w szranki przystąpiono.
Ważką i poczesną chwilą spotkania była elekcja najnadobniejszej białogłowy lub panny odzianej w giezło z folii SILL VER Silo Strong. Przenajwyższa Kapituła Gładkości Niewieściej zaambarasowana była wielce, albowiem wszystkie niewiasty nad wyraz urodziwe i godne laurów się jawiły. Takoż więc wszystkim onym urodnym a powabnym pięknościom nobilitacje i korony przyznano.
Tajemniczy Gość Topmleko (7 września 2016)
na Kurpiach i na Warmii
Tajemniczy Gość Topmleko odwiedził słynną na całym świecie Pupkowiznę w gminie Łyse, a także okolice Olsztyna. Złożył wizyty w kilku zaprzyjaźnionych gospodarstwach, a na polach fachowym okiem oceniał uprawy kukurydzy. Szczególne uznanie TGT zdobyła kukurydza Dublino, która wyrosła na dwóch chłopa.
Dzień Kukurydzy w Mrozowie (2 września 2016)
sukces DUBLINO
Podczas Dnia Kukurydza w Mrozowie zaprezentowano 115 odmian (50 przeznaczonych na kiszonkę oraz 65 na ziarno z 11 firm nasiennych). Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nasza kukurydza DUBLINO, czemu nie można się dziwić patrząc zdjęcia. Imponująca wysokość – na dwóch chłopa – i dorodne kolby tej odmiany to gwarancja dużej ilości znakomitej paszy dla zwierząt Gospodarzem spotkania była Stadnina Koni w Dobrzyniewie, która zajmuje się również hodowlą bydła – łącznie 2100 sztuk, w tym 959 krów mlecznych.
XXX Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie (10 lipca 2016)
... i myśmy też tam byli...
Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego miał powód do świętowania organizując w Sitnie po raz trzydziesty wystawę zwierząt hodowlanych. Podczas wystawy miały miejsce pokazy i ocena zwierząt, a także prezentowały się firmy służące hodowcom. Stoisko Topmleko przyciągało jak zwykle wielu wdzięcznych klientów i partnerów, zainteresowanych, co nowego pojawiło się w ofercie formy.
Topmleko na Zielonym AgroShow (4 – 5 czerwca 2016)
w tym roku w Ułężu
Zielone Agro Show to wystawa, na której hodowca bydła mlecznego zobaczyć może praktycznie wszystko, co dotyczy produkcji mleka, począwszy od pasz, środków pielęgnacji dla bydła, środków czystości, poprzez nasiona, folie, maszyny do produkcji kiszonek i inne znajdujące zastosowanie w gospodarstwie, na budynkach i ich wyposażeniu kończąc. W takim towarzystwie nie mogło zabraknąć Topmleko.
Specyfiką zielonego Agro Show jest fakt, że każdego roku wystawa organizowana jest w innym miejscu. Tym razem spotkaliśmy się 4 i 5 czerwca w Ułężu, w województwie lubelskim
Kowboje z Topmleko w gościnie (31 marca 2016)
na otwarciu obory
31 marca 2016 roku przedstawiciele Topmleko mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Było nim otwarcie nowoczesnej obory na 220 krów. Gospodarzami imprezy i właścicielami obory są Aurelia i Andrzej Pszczółkowscy, a rzecz działa się w Strzelni koło Gruduska w województwie mazowieckim.
Jest to obora wolnostanowiskowa, przewidziana na obsadę 160 krów dojnych oraz 60 zasuszonych i jałówek. Budowa trwała niecałe 5 miesięcy. Stalową konstrukcję uzupełniły betonowe ściany z płyt prefabrykowanych. Dach z płyt warstwowych zaopatrzony został w duży świetlik. Wymiary obory są naprawdę imponujące: długość 69 m, szerokość 33 m i wysokość 10,5 m.
Pod podłogą typu rusztowego znajduje się zbiornik gnojowy o głębokości 2,5 m.
Dojem zajmą się dwa roboty udojowe DeLaval. Zautomatyzowane jest również czyszczenie rusztów i podgarnianie paszy.
Pani Aurelio i Panie Andrzeju, życzymy powodzenia!
Wysokie Loty Topmleko (6 – 7 października 2015)
na dorocznym spotkaniu
W tym roku przyjaciele Topmleko spotkali się w hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Ideą, która ich tym razem zjednoczyła były "Loty Topmleko" – nie trzeba dodawać, że były to wysokie loty.
Wśród wielu zabaw i konkurencji w których rywalizowali, najważniejszą było konstruowanie machin latających (przede wszystkim z folii pryzmowej SILL VER Silo Strong) a następnie oblatywanie tychże powietrznych wehikułów.
Efekty prac wszystkich drużyn były imponujące. Loty wysokie i dalekie. A przy okazji literatura ufologiczna wzbogaciła się o kilka nowych fotografii niezidentyfikowanych obiektów latających na mazurskim niebie.
Niemal równie wysoko trzeba było wdrapać się na ściankę wspinaczkową, by zdobyć znakomite preparaty ANTILAX przeciw biegunkom i zakiszacze bi O.K. SILL oraz Doc Starter. Północna ściana Mount Everest zimą to przy tym betka. Podobnie jak przy wspinaczce na własnoręcznie budowaną wieżę z makro- i mikroelementów.
Jednym słowem wznieśliśmy się wszyscy na niebywałe wyżyny!
Dążenie w górę to jednakże nie wszystko – równie ważne jest zachowanie równowagi. A w osiągnięciu pełnego zrównoważenia pomagały zawodnikom preparaty do mycia urządzeń udojowych – RED i BLUE.
Dla amatorów mocnych wrażeń odtworzono słynną strzelaninę w bi O.K. SILL. Oj, oberwało się porządnie braciom Tlenowcom psującym kiszonkę. Wyatt Lactobacillus, Doc Starter i nasi przyjaciele dali im niezłą nauczkę.
Równie dobrą celnością należało się wykazać strzelając z pistoletów dopyskowych preparatami Top SPEED. Speed też był konieczny, bo wszystko odbywało się na czas.
A ponieważ mamy haka na (a raczej "dla") każdego, nikomu nie sprawiło trudności wyhaczanie Top MINT strong z hakiem. I to zarówno w butelce 500 ml jak i litrowej.
Biegi całych drużyn owiniętych folią Top WRAP niezwykle zbliżyły do siebie zawodników w zespołach. Można nawet zaryzykować opinię o zacieśnieniu stosunków.
Dla rybaków było łowienie ryb w siatkę do balotów Top NET. Z powodu bagnistych brzegów akwenu zanotowano straty w postaci pary adidasów w rozmiarze 43, lewego NIKE'a w rozmiarze 41 i jednego zawodnika płci męskiej w rozmiarze XL.
Dużo zdrowych emocji wzbudziła konkurencja "STOP biegunkom" przy pomocy preparatów ANTILAX oraz liny do bungee. Zakończyła się sukcesem we wszystkich (prawie) przypadkach.
Rozstanie następnego dnia było ciepłe i wylewne, zmącone jedynie odrobiną niepokoju, wyrażającą się pytaniem "a co będzie w przyszłym roku?!"
Spotkanie przyjaciół Topmleko (15 – 16 lutego 2015)
Niezwykły i niespodziewany Gość na dorocznym spotkaniu Topmleko
Jak co roku pod koniec lata Topmleko spotkało się z przyjaciółmi, by uczcić kolejny rok owocnej współpracy i z nowymi siłami wejść w następny, siódmy już sezon istnienia Firmy. Tym razem spotkaliśmy się w ostatni weekend sierpnia w ośrodku Zalesie niedaleko Barczewa.
Stało się tradycją, że na corocznych spotkaniach żartujemy sobie z pewnej postaci, bardzo znanej z ekranów kinowych i telewizyjnych. Tym razem spotkała nas niespodzianka – zjawił się Niespodziewany Gość:
Pojawił się znikąd. Na początek zainteresowany był kwestią, kto najgłośniej śmiał się z dowcipów o nim. Okazało się, że wszyscy cierpią na chroniczny brak poczucia humoru i każdy zachowywał śmiertelną powagę.
Nasz Gość uznał w końcu, że dowcipy były zabawne i rozpoczął rozdawanie upominków oraz pozowanie do pamiątkowych fotek. Największą sensację wzbudziły ''longjohny'' - prawdziwe kowbojskie kalesony prosto z Dzikiego Zachodu. Plotka głosi, że ''longjohny'' pochodziły z prywatnej kolekcji pewnego Przyjaciela Firmy (prawie nieużywane).
Naszemu Gościowi towarzyszyła piękna asystentka i tłumaczka z plemienia Apaczów – polskiego języka nauczył ją dziadek, słynny traper zwany przez Indian Wielka Kopa a urodzony w Pupkowiźnie.

Wieczorem, przy muzyce okazało się, że Nasz Gość nie tylko potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami, pociągnąć łysego za włosy, połączyć się z facebookiem bez netu, grać w bierki rozgotowanym makaronem, tak spojrzeć na równanie, że X sam się ujawni, z samych grzybów ugotować zupę pomidorową, zgrać cały Internet na dyskietkę, obliczyć prędkość dowolnego pojazdu znając tylko jego kolor, wymienić film w aparacie cyfrowym i zdobyć Mount Everest - na własność! Potrafi także tańczyć.



Jubileusz CSM Ciechanów (23 maja 2014)
85 lat Ciechanowskiej Spółdzielni Mleczarskiej
Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska doczekała się pięknego jubileuszu – 85 lat rzetelnej i solidnej pracy dla rolników oraz zwykłych zjadaczy sera i konsumentów mleka. Jak nietrudno policzyć mleczarnia istnieje od 1929 roku. Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy wielu kolejnych!
W piątek, 23 maja spółdzielcy spotkali się. by świętować jubileusz i podziękować sobie oraz partnerom mleczarni. I myśmy tam byli, jogurt i mleko pili... A w uznaniu wieloletniej współpracy otrzymaliśmy z rąk Prezesa Wiesława Żebrowskiego pamiątkową statuetkę – symboliczną kroplę mleka.
Naszym prezentem dla Spółdzielni był obraz olejny przedstawiający Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, ten sam, który widnieje w logo CSM. Obraz pędzla Andrzeja Masianisa, znanego toruńskiego malarza, przekazaliśmy do rąk Prezesa Wiesława Żebrowskiego.